Witamy na blogu teleklony.pl

Witam

Chińskie podróbki  od półtora roku zalewają allegro i sklepy. Co gorsza niekiedy są sprzedawane jako autentyczne produkty renomowanych firm, co jest jawnym przestępstwem. Niektóre z nich są łudząco zewnętrznie podobne do oryginalnych telefonów. Niestety po zakupie często przychodzi rozczarowanie.

Czas zmierzyć się z “kopiarską chińską myślą techniczną” i ocenić te produkty.  Czy te nieźle wyglądające na zdjęciach telefony to jakaś namiastka markowych produktów, czy też zwykły chiński szajs znany chyba każdemu z doświadczeń sprzetu RTV.  Opinie są podzielone ale my w odróżnieniu od innych oprzemy się na faktach.  Kupujemy i maglujemy kolejne chińskie klony, czy ich wygląd rzeczywisty jest choć trochę podobny do prawdziwego produktu ? Czy jakość materiału użyta do produkcji tego wyrobu, zasługuje na ocenę dostateczną ?  Wreszcie czy funkcjonalność jaką oferują jest do przyjęcia ?

U nas się tego dowiecie z solidnych testów.  Przykładowo jeden z klonów Iphona oferuje multimedialne filmy z rotacją ekranu (dzięki wbudowanemu czujnikowi położenia) …. tylko ,że maksymalna rozdzielczość owych filmów to 174×144 pikseli z 15kl/s i bitrate video do 144kb/s !!!  to jest sieczka pikseli a nie multimedia. Dla porównania  zwykły tani niemal lowendowy SE K550i pozwala na 240×192 z przepływnością 480kb/s.

No ale o tym w czasie testów.

Na warsztacie mamy dziś:

SciPhone i68+ uważany za jeden z lepszych klonów Iphona (jak na chińskie możliwości oczywiście)

Nokia N73 - chińska podróbka Nokii N73 na tyle bezczelna iż posiada logo “Nokia” i IMEI z prawdziwej Nokii !!

Nokia N95 - kolejny chiński klon tym razem kultowej N95 i tym razem producent nie krępował się z umieszczeniem logo Nokii na obudowie oraz  nalepki fabrycznej stylizowanej na oryginalny produkt.

Zapraszam więc za kilka dni na pierwsze wrażenia


You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

AddThis Social Bookmark Button

Napisz komentarz