Czy chcecie kompleksowe testy czy “krótkie” ?

Mam do Was szybkie pytanie czy formuła typu 1h test telefonu, plus 30 minut poświecone na tuning, modowanie , zmiana ROMów to dobry pomysł czy wolicie “5 minut i parę słów o telefonie”.  Wydaje mi się iz kompleksowe testowanie i męczenie jednego egzemplarza danego typu jest ciekawsze bo takie testy na “odwal się” to robią popularne portale.    By realizować jednak takie dłuższe materiały jak o X8 potrzebuje informacji co chcecie zobaczyć, obejrzec,  w danym telefonie.  Czy prezentowac np przeglądarkę czy np wysyłanie Twitów ?

Napiszcie w komentarzach co powinno się znaleźć w takich dużych testach.


You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

AddThis Social Bookmark Button

18 Responses to “Czy chcecie kompleksowe testy czy “krótkie” ?”

 1. Na pewno test kompleksowy ma sens, gdyż to pana wyróżnia od innych portali. Moim zdaniem forma taka jak teraz ma sens w jednym filmiku jest np książka telefoniczna wiadomości, 2 multimedia, 3 internet. Powinien pan w miarę możliwości testować chińskie klony Pozdrawiam

 2. Zdecydowanie dluzsze testy i bardziej dokladne sa lepsze. Im bardziej dokladniej jest przedstawiona np zmiana romu, tym bardziej moze to pomoc osobom nie znajacym sie na takich rzeczach a ktore chcialyby sobie cos pozmieniac w telefonie. Zwykle pokazowki 5 minutowe to mozna sobie zobaczyc na youtube

 3. Dobrze jest.

 4. Moim zdaniem lepsze Są dłuższe testy

 5. Mam do Pana pytanie. Zrobiłem test neocore na mojej Xperii x10 mini i wynik to około 36 a u Pana to było 46 klatek czym to jest spowodowane i jak moge podnieść wydajność ?? dodam ze mam android 2.1 i sprawdzałem przy wyłączonym wifi itd

 6. Oczywiście, że dłuższe i dokładniejsze testy będą lepsze - zawsze mogą pomóc bardziej w wyborze telefonu niż takie “5 minut”. Wprowadzenie modowania telefonu było by super posunięciem.
  Pozdrawiam, fan. ;]

 7. Oczywiście, że dłuższe testy są lepsze. Więcej można się dowiedzieć…
  Co ja bym chciał ? mnie opowiadaniu o fizyczności ( chyba to bedzie dobre określenie ) czyli o tym z czego zbudowany jest telefon i z jakich materiałów, ponieważ kto będzie chciał kupić to najpierw obmaca sobie taki telefonik w sklepie :)
  Więcej testów związanych z grafiką 3D - benchmarki i jak działają wymagające gry; więcej sposobów na modyfikacje; można pokazać również działanie internetu; fajnie by było gdyby były puszczane filmy w różnych rozdzielczościach (wiem, że to jest, ale więcej :) ) ; jakiś krótki pojedynek telefonu ,,konkurenta” lub z innymi telefonami o podobnej cenie/wydajności

 8. dłuższe lepsze :)

 9. Moim zdaniem lepiej jest z kompleksowymi testami i omowieniem telefonu a jako bonus jego modowanie:)A to co przynajmniej ja bym chcial zobaczyc w testach to oczywiscie omowienie telefonu z zewnatrz, to co w zestawie i omowienie jego oprogramowania z jakim przychodzi czyli to co dostajemy od producenta. Pozniej jakie np gry dzialaja benchmarki itp. Czyli praktycznie to co robisz do tej pory. Pozdrawiam:)

 10. Zdecydowanie dłuższe i bardziej kompleksowe testy. Dzięki temu można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego o telefonie który planujemy kupić. A takie krótkie testy robią już Plus i WebshakeTV.

 11. Popieram robienie dłuższych testów z modowaniem włącznie bo tylko takie mają szansę pomóc w problemach z naszymi telefonami i smartphonami. Zajawki też są fajne ale tylko we wprowadzeniu do większej całości. Czekam na kolejne filmy z modowaniem naszych ulubieńców.

 12. Oczywiscie dłuższe testy są lepsze. W testach powinna być jeszcze ujęta taka cecha telefonu jak ergonomia, tzn. czy sie wygodnie używa. Kiedyś posiadałem x10 i jak dla mnie telefon byl bardzo wygodny. Wejście słuchawkowe na górze telefonu mi odpowiadało, klawisze do obsługi telefonu wyczuwalne pod palcami. Można bylo obsługiwac go bezwzrokowo. Poprostu lekki wygodny. Dzis mam desire hd i jeśli chodzi o tą kwestie, to porażka.

 13. Moim zdaniem dla każdego w telefonie liczy się coś innego, więc kompleksowe testy z wyraźnie podzieloną tematyką były by najlepsze.
  Fajnie by było gdyby test zaczynał się już od wyjęcia telefonu z pudełka (zawartość, dbałość o szczegóły itd), przez normalne użytkowanie telefonu (dzwonienie, zarządzanie kontaktami i łatwość pisania), rozrywkę z której nie wszyscy korzystają (gry i filmy), aż po zabawy dla nielicznych (wymiana oprogramowania itd).

 14. Moim zdaniem pańskie testy są dobre, i nie ma co więcej zmieniać ;) Tak niech pan trzyma ;]

 15. WYDAJE MI SIĘ ŻE TESTY KOMPLEKSOWE DADZĄ NAM UŻYTKOWNIKOM WIEKSZY OBRAZ NA DANY MODEL TELEFONU NIECH PAN TESTUJE DALEJ TELEFONY TAK JAK TERAZ A NAPEWNO POMOŻE PAN NIE JEDNEJ ZBŁĄKANEJ W TYM ANDROIDOWO SYMBIANOWO WINDOWSOWYM GĄSZCZU PÓŁAPEK POZDRAWIAM I GRATULUJĘ WIEDZY I PROSZE O WIĘCEJ

 16. Jak najbardziej kompleksowe TESTY

 17. CZY NOKIA N 96 TO DOBRY TELEFON?
  WARTO GO KUPIĆ
  PROSZĘ O POMOC W PODJĘCIU TEJ DECYZJI

 18. Ani to ani to . Lepiej było by jakby one były w jednym długim odcinku

Napisz komentarz