Podcast #2

Zapraszam na odcinek #2 naszego podcastu. Tym razem opróćz newsów, trochę o przyszłości, nowym dziale listy od czytelników i parę wrażeń na temat internetowych wojenek między systemowych.
Zapraszam do wysłuchania lub ściągnięcia.


Pobierz tutaj - Podcast teleklony.pl #2You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

AddThis Social Bookmark Button

11 Responses to “Podcast #2”

 1. Bardzo dobry pomysł z tymi podcastami,z niecierpliwością czekam na kolejne.
  Pozdrawiam.

 2. merytorycznie na pewno bardzo dobrze, przyjemnie się tego słuchało. Jednak za bardzo rozrzucałeś tematy, tu trochę o p4, trochę ery, znowu p4 itd.
  Mógłbym też przyczepić się do montażu w którym czasem zjadane były końcówki.
  Nie wiem, czy ponad godzinka to nie za dużo, osobiście ciężko mi jest zagospodarować tyle czasu.

  Myślałeś może, żeby umieścić audycję na kontestacja.com (byś musiał napisać do hugo lub martina), tam jest już audycja o podobnej tematyce więc pewnie kilkudziesięciu widzów miałbyś dodatkowo.

  no i oczywiście jeżeli projekt będzie kontynuowany to nowy mikrofonik obowiązkowo.

  PZDR

  PS wybacz rozbicie, ale to zbiór wolnych myśli, a audycję wysłuchałem wczoraj.

 3. fajnie się słucha, mimo że przeglądam sporo stron głównie związane z telekomunikacją, to niektóre newsy przegapiłem. ;) i jak pobieram podcast który potem sobie słucham na Androidzie, także ze statystyk odsłuchań na stronie odpadam.

 4. Uważam, że to fajna sprawa. Godzinne podcasty to dla mnie w sam raz. Puszczam sobie przed snem, żebym był w miarę na bierząco z tematem i … ogólnie wtedy mam czas na przesłuchanie.
  Chciałbym poprosić o radę, gdyż cały czas nie mogę się zdecydować co wybrać : HTC Desire HD, czy Samsung Galaxy S.
  Z jednej strony fajnie, że Desire HD ma duży wyświetlacz, z drugiej Galaxy S ma AmoLED. SGS ma … to się chyba nazywało Touchwiz, który mi się zupełnie nie podoba, kiedy HTC Sense odpowiada jak najbardziej.

 5. O kurcze! Ale fajna sprawa! Bardzo mi sire podoba taka formuła chociaż widziałbym także może coś w formie wiadomości telewizyjnych. Fajnie się tego słucha. Czekam na więcej!

 6. spoko. mikrofon mocno szumi

 7. Wreszcie znalazłem chwilkę czasu na odsłuchanie obu podkastów, które bardzo ciekawie się słucha. Pozwolę sobie na ustosunkowanie się do tematu Apple i Ogrodnika Januarego. Po pierwsze bardzo mi się podoba konsekwencja i upór z jaką Apple walczy o swoje z całym właściwie światem w dziedzinie technologii komputerowych i telefonii komórkowej dzięki czemu odnosi naprawdę oszałamiające sukcesy związane ze sprzedażą swoich urządzeń. Za to tej firmie należą się wielkie brawa. Jednak w polityce Appla wiele rzeczy mi się nie podoba jak np stosunek wujka Jobsa do takich rozwiązań jak flash w urządzeniach mobilnych i lansowanie za wszelką cenę technologii HTML5, która co prawda jest bardzo pożyteczna ale nie zawsze przydatna. Nie podoba mi się taka arogancja szefa tej firmy bo to nie jest fair do klientów, którzy płacą i mają prawo wymagać takich rozwiązań jak wsparcie dla Adobe Flash 10.3. Jednak nie jest to mój odosobniony zarzut gdyż podobne zdanie do mojego ma redaktor miesięcznika Mobile Internet Wojciech Andrzejewski, który pisze o tym w swoim felietonie zamieszczonym w czerwcowym numerze tego magazynu (artykuł pt ” Darmizjad w Globalnej Wiosce”). Nie podobają mi się także pewne rozwiązania zastosowane w urządzeniach takich jak iPad czy iPhone polegające np na braku dostępu do baterii co powoduje, że jej wymiana może nastąpić właściwie tylko w warunkach serwisu autoryzowanego (co zrobić z takim iPhonem, który wpadnie nam do wody i niechcący się zamoczy a jak wiemy jest to urządzenie bardzo wrażliwe na wilgoć o czym pisali również w miesięczniku Mobile Internet?). Brakuje mi też pewnych też pewnych rozwiązań systekowych, które dostępne są dopiero po dokonaniu

 8. złamania zabezpieczeń (np bluetooth działający przed zrobieniem jailbreake tylko z innym iPhone) co jest normalne i dostępne w innych systemach łącznie z Androidem, Symbianem czy Windows Mobile 6.5. Dziwi mnie również postawa wielu użytkowników urządzeń Apple, którzy mimo wielu dziwnych rozwiązań (może jak Steve pójdzie na emeryturę to się zmieni), która jest zwyczajnie bezkrytyczna i prowadzi do jakiegoś fanbojstwa z czym walczy albo stara się walczyć właśnie Ogrodnik January (ma moim zdaniem sporo racji w tym co pisze i wykpiwa choć czasami jego teksty mogą być faktycznie trudne do czytania i przełknięcia choć co do tekstu o spalonej fabryce Faxconnu mógłbym też nieco polemizować gdyż warunki pracy ludzi tam zatrudnionych wołają o pomstę do nieba przez co 14 ludzi targnęło się na życie i w moim odczuciu może skłoniłby szefostwo tej firmy do myślenia celem poprawy warunków tam panujących i tym samym nie dziwię się, że Ogrodnik January wręcz sarkastycznie pokazuje wszystkie bolączki Apple i jego “wyznawców”). To co mi się w produktach Apple
  jeszcze nie podoba to ich zawyżona zdecydowanie cena, która sprawia, że na iPhone4, który przecież nie jest jakimś tam cudem trzeba wydać przeszło 2000 złotych (za konkurencyjnego Samsunga Galaxy S jakieś 1000 albo i mniej - ja kupiłem nowego SGSa za 1090 złotych) mało kogo w naszych warunkach stać (ludzie się pukają w głowę jak widzą, że ktoś kupuje tak drogi telefon) a to z kolei właśnie rodzi wśród młodych japiszonów sporą grupę fanbojów, którzy potrafią tylko dogryzać innym, których zwyczajnie nie stać na taki wydatek. Dlatego też ja wybrałem smartphony z systemem Android, które nie dość, że są zwyczajnie tańsze (ciekawe ile za pół roku albo za rok będzie kosztował szokujący dzisiaj Galaxy S2?) to jeszcze oferują większe możliwości w standardzie bez łamania systemu operacyjnego. Szczerze mówiąc lans androidowy jest właściwie żaden ale za to ile frajdy z tego, że za niższą cenę otrzymujemy urządzenia lepsze niż rozhukane propagndą produkty Apple. No i na koniec moich rozważań dotyczących zarówno drugiego podkastu jak i artkułów na blogu Ogrodnika Januarego to chciałbym jeszcze wspomnieć o “sławawnych” już pozwach Apple przeciw Samsungowi (i innym producentom) kierowanych do sądu tylko dlatego, że jego smartphne i tablety są inspirowane wyglądem iPhonów ale
  jednocześnie nie są ich bezpośrednimi kopiami. Tu właśnie nie
  podoba mi się brak konsekwencji firmy Jobsa i samego CEO, który
  zamiast zająć się rzeczywistymi producentami podróbek jego produktów (np firma sciPhone) i im dawać łupnia olewa ich a atakuje porządnych i szanujących się producentów. Czy ktoś umie wyjaśnić takie postępowanie giganta z Cupertino?
  No to chyba na tyle odnośnie tego znakomitego materiału radiowego. Czekam na dalsze jeszcze ciekawsze podkasty i serdecznie pozdrawiam prowadzącego.

 9. Jaki telefon z androidem za 400 zl?

 10. SUPRER NIC UJĄĆ NIC UJĄĆ

Napisz komentarz