Windows Mobile / Windows Phone Seven nabierają wody….

Zacznijmy od faktów. HTC do niedawna synonim telefonów z Windows Mobile zapowiedział na 2009r. 70% modeli z WM i 30% z Androidem. I faktycznie tak było mamy Diamonda/Touch Pro2/Touch2/HD2. W wypadku Androida jest to praktycznie HTC Magic zastąpiony przez Hero i na jesieni HTC Tattoo. Brak Androidowego klawiaturowca i wielkoekranowego odpowiednika HD2. Gdy jednak popatrzmy na wyniki sprzedaży mamy dramatyczne dane dla Microsoftu. 6mln telefonów z Androidem i tylko 2,1 mln telefonów z Windows Mobile sprzedanych przez HTC w 2009r. To jest miażdżaca klęska.Windows Mobile 6.5 nie wnosi nic nowego do rodziny, a o Windows Phone Seven kraża coraz to straszniejsze informacje. Wedle jeszcze ciepłych informacji, Windows Phone Seven następca Windows Mobile będzie miał:
a) Brak mozliwości nakrywania interfejsu nakładkami typu HTC Sense czy SPB Mobile Shell.
b) Całkowity zakaz instalowania aplikacji z kart SD lub za pomoća kabla USB z peceta. Zostaje tylko Marketplace jako jedyne źródło. Partycja systemowa zabezpieczona przed dostępem.
c) Brak multitaskingu !!! Każda aplikacja zamraża sie (hibernuje) na dysku po wyjściu z niej.
d) Interfejs zrobiony na wzór Zune HD, “żywy”, “czysty”, “przyjazny”
e) Obsługa aplikacji zgodnych z NETCF (czytaj szczątkowa kompatybilność)
f) Obsługa gier XNA i integracja z kontem Xbox.
g) pierwszy telefon we wrześniu, każdy model musi mieć zgodę Microsoft i powstaje przy ich udziale ale Microsoft nie będzie produkował hardware.

Podsumowując głupie małpowanie Apple bez zrozumienia ich filozofii, która w wypadku Apple jest integralna częścią ich projektów i ma uzasadnienie. Moim zdaniem jeśli te wszystkie doniesienia okażą się prawda o czym przekonamy sie juz za tydzień to w 2012r. Windows Phone Seven będzie niszową nisza systemów dla smartphonów z udziałem 3-5%.You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

AddThis Social Bookmark Button

3 Responses to “Windows Mobile / Windows Phone Seven nabierają wody….”

  1. Witam, co z “konkretniejszymi” testami Tiger’a G3? Wiele osób czeka z niecierpliwościa gdyz zastanawiaja sie nad kupnem..

    Pozdrawiam, karion5

  2. Bedzie… poprzedni telefon został sprzedany ale leci już nastepny.

  3. [...] Napisał yogis Chyba to właśnie zadecyduje o tym, że wybiore dhd, mimo wszystko to w miare nowy model, który wciąż będzie aktualizowany chociaż przez jakiś czas, a obawiam się, że prace nad hd2 ustaną w pewnym momencie. A mnie to właśnie powstrzymuję przed zakupem telefonu z Androidem, że co kilka miesięcy jest jego nowa wersja i ciągle trzeba system aktualizować. Jak dla mnie Android jest w tej chwili zbyt dynamicznie rozwijającym się systemem; dla mnie 1 telefon = 1 system. Z drugiej strony, jak przeczytałem specyfikację WM7, to aż mi dech zatkało: Windows Mobile / Windows Phone Seven nabierają wody…. [...]

Napisz komentarz